İspanya Notları #6: Hayatımın en yorucu haftası (galiba?)

26 Kasım 2018, Pazartesi

Selam.

Bugün Erasmus süremi uzatmak için evraklarımı hazırladım ve öğleden sonra imzalamaya götüreceğim. Son durumda, ikinci dönemin sonuna kadar, yani Haziran’a kadar burada kalıyor olacağım, sorun çıkmazsa. Bu süreyi uzatma nedenim, “Geldiysek geldiğimize değsin, öğrenebildiğim kadar öğreneyim, görebildiğim kadar göreyim.” diye düşünmem. Çünkü henüz İspanyolcayı sökmedim ve bir dönemde zaten yapılabilecek bir şey olduğunu sanmıyorum.

Okumaya devam et İspanya Notları #6: Hayatımın en yorucu haftası (galiba?)

İspanya Notları #4

Selamlar!

Geçen yazımda, hafta sonunda farklı şeyler yapacağımı yazmıştım. Perşembe akşamından Pazartesi sabahına kadar evden çıkmadım ve ders notlarımı İspanyolca’dan İngilizce’ye çevirdim. Biraz İspanyolca çalıştım, biraz da çizgi film izledim. Çok farklı değil mi? 😀

Okumaya devam et İspanya Notları #4

İspanya Notları #3: İşler yoluna girmeye başlıyor

Merhaba!

3. İspanya Notları yazısına başlıyorum. Bugün 19 Ekim, fakat anlatmaya 12 Ekim’den başlayacağım. Ayrıca 3 gün önce, İspanya’daki 3. haftamı doldurdum!

Okumaya devam et İspanya Notları #3: İşler yoluna girmeye başlıyor

İspanya Notları: İlk Haftam

  1. Gün, 26 Eylül 2018

Şu an İstanbul’dayım.

Bugün sabah 6’da uçağım var. Saat gece 2. Uykusuz, yorgun ve tedirginim. Pazar gününden beri vizemi almak, okulumla sözleşme imzalamak gibi işler için sürekli şehir değiştiriyorum ve yemek yiyecek bile vakit bulamıyorum. Sabah beni çok uzun bir yolculuk beklediği ve hiç bilmediğim bir yere gideceğim için tedirginim. Ayrıca internet bağlantım olmayacak, her şeyi kendim çözmeliyim. Harika.

Okumaya devam et İspanya Notları: İlk Haftam

Dünyanın en üşengeç insanları için İspanya vizesi rehberi

Selam,

Bu yazımda size vize alma sürecimi aktaracağım. Yazı sonunda nasıl vize alınacağını öğreneceğiniz gibi nasıl alınamayacağını da öğrenmiş olacaksınız. Ayrıca bu yazı, dünyanın eeen en en en üşengeç ve gamsız, uyuşuk insanları için vize alma rehberidir. Çünkü en az evrakla başvurabilmek için 1 yıllık eğitim almayı planlamama rağmen 5 aylık vizeye başvurdum. Fakat sonuç olarak 8 aylık vize verdiler, acıdılar herhalde. Dediğim gibi, hiçbir şeyle gerçekten çok detaylı uğraşmadım ve bu nedenle akılsız başın cezasını ayaklar çekmiş oldu. Ayrıca başlamadan önce belirtmeliyim ki ben yeşil pasaportluyum, yani çoğu ülkeye vizesiz girip çıkabiliyorum ama bu sadece max. 3 aylık turistik geziler için. Bu arada ben schengen değil Ulusal vizeye başvurdum. Gitmeme 1 ay kala hala vize almam gerektiğinden habersizdim çünkü yeşil pasaportluyum yani, utanmasam yeşil pasaportla dünyaya hükmedebileceğime inandıracaktım kendimi.

Okumaya devam et Dünyanın en üşengeç insanları için İspanya vizesi rehberi