Bilim, Dostluk, Boğaziçi Evrim Konferansı ve 19. Yaş

Merhaba!

Nasılsınız? Umarım iyisinizdir.

Normalde yazmayı düşünmediğim bir yazıydı bu, üzerinden de aylar geçti fakat günlük hayatımda sık sık bu etkinliği ve 2 günü hatırlayıp bana kazandırdığı şeyleri düşünüyorum. O nedenle deneyimlerimi ve notlarımı paylaşmak istedim.

Okumaya devam et Bilim, Dostluk, Boğaziçi Evrim Konferansı ve 19. Yaş

Girls FIRST Konferansı ve İstanbul’da Harika bir Gün

Ben; asla hatalarından ders çıkarmayan ve ne olduğunu bilmediği halde bir şeylere güvenerek sürekli her şeyi erteleyen ve normalde rahatlıkla varacağı sonuca son anlarda sürünerek varan ve sonra da kendisini sürünecek hale getirdiği için pişman olup “daha iyisini yapabilirdim.” diyerek kendini suçlayan ve bu döngüyü her önemli olayda tekrar tekrar yaşayan biriyim. Evet aynen böyle. 

Okumaya devam et Girls FIRST Konferansı ve İstanbul’da Harika bir Gün

Olan, Biten, Olmakta Olan #1

Merhaba! İlk defa bu konseptte bir yazı yazacağım. Neden yazacağım, niçin yazacağım, nasıl yazacağım?

Şu sıralar hayatımın en yoğun dönemini geçiriyorum. Aslında yaz tatili bittiğinden beri hiçbir haftam sakin, durgun ve boş geçmiyor. Her günüm çok dolu ve hareketli geçiyor; e bu da beni düzenli, planlı olmaya zorluyor. Zamanla daha planlı, düzenli bir insan olmaya başladığımı görünce kendime inanamadım resmen. Fakat insanın kendindeki gelişimi kendisinin görmesi çok harika bir duyguymuş, çünkü bu diğer gelişmeler gibi uzun zaman içinde ağır ağır olan bir şey değil, daha hızlı bir geçişle gerçekleşen ve istikrarlı olursanız hemen yer edinen bir gelişme. Ben de bunu gözlemleyip faydalarını görünce çok mutlu oldum ve nasıl olduğunu da bu yoğunluk ile birlikte anlatmak istedim ki sık sık bu kadar hareketli olmamla ilgili sorular da alıyorum, her ay bu tarz bir yazı yazarak hem kendi bir ayıma genel bakış atmayı hem de o ay içindeki deneyimlerimi sizlerle paylaşmayı hedefliyorum. Hedefledim gitti. Umarım sizler de hayalini kurduğunuz şey için harekete geçersiniz. Hareket halindeyseniz ne mutlu! Dans!  Okumaya devam et Olan, Biten, Olmakta Olan #1

Birlikten Güzellik Doğar! – Bursa Gökyüzü Gözlem Şenliği 2017

Merhaba!

Umarım herkes çok iyidir, ben birtakım virüsle savaşıyor olmam dışında bomba gibiyim!

Bu yazıyı, bu sene 29-30 Eylül tarihlerinde ekibim Future Science Team ile birlikte görevli olarak gittiğimiz Bursa Gökyüzü Gözlem Şenliği‘nde yaşadıklarımızı ve bana hissettirdiklerini paylaşmak için yazıyorum.

Okumaya devam et Birlikten Güzellik Doğar! – Bursa Gökyüzü Gözlem Şenliği 2017